Členství v klubu

 

Kroužek JK Brantice je určen pro děti zpravidla od 12let,pro mladší nabízíme pony školičku.

Děti jezdí na koních, ponících, kteří jsou svým charakterem vhodní k těmto účelům.

Děti docházejí na kroužek 2x týdně ve skupinkách (kontakt s kolektivem),dle zkušeností,věku a dovednosti po dohodě častěji. Dny,ve které dítě bude chodit,bude určen po dohodě s rodiči,tak aby nenarušoval jiné kroužky a aktivity dítěte. Tyto dny se vyznačí na přihlášce, lze je kdykoliv z nevyhovujícího důvodu přesunout na dny, které budou oběma stranám vyhovovat.

Náplní výuky je práce kolem koní,konkrétně čistota boxu,veškeré nutné práce spojené s péčí o koně,jejich vyčištění a nasedlání  (po ježdění zase odsedlání) a samozřejmě samotná jízda na koni. V případě nepříznivého počasí jsme pod střechou a povídáme si o koních, nebo ve stáji děti provádí údržbu výstroje,kdy se učí rozebírat a skládat, pojmenovat a také čistit kompletní výstroj koní,  apod. Součástí výuky mimo ježdění na jízdárně, je teorie jezdectví a péče o výživu a zdraví koně.

Děti platí členské příspěvky 300,- Kč/měsíc,mládež nad 18let a dospělí 500,-Kč/měsíc, Zmeškané hodiny zpravidla nenahrazujeme, pouze pokud by bylo dítě dlouhodobě nemocné, či z jiného závažného důvodu nemohlo kroužek navštěvovat, budeme absenci řešit individuálně a to po dohodě přesunutím a nahrazením v jiné dny.

Co by mělo mít dítě s sebou na výcvik:  pevnou uzavřenou obuv (gumáky, pracovní boty,pérka,chapsy), přilbu se tříbodovým úchytem (může být i cyklistická), možno i bederní chránič, pohodlné, úzké kalhoty, ostatní oblečení dle počasí – nepodceňovat!. Děti si mohou nechávat v sedlovně pouze přilbu s bičíkem.

Pro šikovné možná příprava na ZZVJ (licence jezdce) včetně účasti na závodech.