Celotýdenní tábor u koní

V měsíci srpnu nabízíme celotýdenní tábor (rodinného typu)

pro děti, ve věku 6 - 18let. Dolní věková hranice je stanovena s ohledem na samostatnost dítěte. Pobyty jsou zaměřeny na to, aby se děti naučily s koňmi zacházet a poznaly péči o koně. V programu tábora je jízda na koni každý den, péče o koně - učí se základy kolem péče, ošetřování, krmení, úklid stájí, čištění boxů, teorie, popis uzdečky, sedla, probíhá výuka jízdy na koni.

Další program je podle počasí: chodíme do řeky, na procházky, opékáme, hrajeme různé soutěže  i míčové hry, účastníme se závodů( dle termínu turnusu), možný výlet….

Tábor začíná v pondělí příjezdem  do osmé hodiny a končí v neděli odjezdem kolem 17hodiny. Cena táboru činí 4.000,-    

Cena zahrnuje: snídani,svačinku,oběd,svačinku,večeři+pitný režim po celý den samozřejmostí, výuku jízdy na koni.  Nocleh v domě nebo po dohodě ve stanech.

                  

Co mají mít děti s sebou

Běžné  oblečení na týdenní pobyt (počítejte i s nepřízní počasí i s tím, že se děti při pobytu u koní umažou), obuv (botasky, pantofle, holinky, domácí obuv), bunda do chladného počasí, pláštěnka, klobouk či čapka na slunce, plavky, pyžamo, hygienické potřeby – ručník, mýdlo, ústní hygiena, (opalovací krém, repelent atd.), blok a psací potřeby, pastelky (fixy). 

Protože se děti budou starat o koně, neměly by mít na tábor šperky (prstýnky, řetízky, náramky) ani různé další ozdůbky.

Pokoj je vybaven ložním prádlem a přikrývkou,v případě,že dítě bude spát pod stanem,je nutný spacák.

Ostatní dle Vašeho uvážení – hry, karty, hračka, kniha pro dobu osobního volna atd.

Povinné vybavení pro jízdu na koni

Jezdecká přilba  /  lyžařská přilba / cyklistická přilba 

Jezdecké boty (perka, holínky) /  kotníčkové boty  s hladkou podrážkou (ne robustní) a podpatkem 1-2 cm (tzv. perka) / holinky s hladkou podrážkou (nutno počítat s tím, že bude nutné je vycpat ponožkami, aby dětem nepadaly z nohou) / nejméně vhodné jsou botasky (ovšem opět musí mít hladkou podrážku a nesmějí mít velký jazyk, aby se nohy nezasekávaly do třmenů)

 rajtky / dlouhé pohodlné kalhoty ( ideálně pružné leginy) / tepláky (bavlněné, ne šusťákové, aby to dětem na sedle neklouzalo)

chaps, minichaps (to jsou návleky na ochranu holení) / pro začátek je lze nahradit alespoň podkolenkami

 

 **Jak je již uvedeno v přihlášce, doporučujeme pro dítě uzavřít na dobu pobytu úrazové pojištění.

 

Termín konání:

*1.turnus      18.-24.7.2016

*2.turnus    6.-10.8.2016